Sebastian Janczy

sebastianjanczy

.

.


Nauczyciel, szkoleniowiec i bloger.
Absolwent Matematyki

Akademii Pedagogicznej w Krakowie.
Twórca szkoły JANCZY. Akademia Rozwoju.

Z wykształcenia jestem nauczycielem matematyki. Ukończyłem Matematykę na Akademii Pedagogicznej im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie (obecnie Uniwersytet Pedagogiczny), studiując obok przedmiotów matematycznych także dydaktykę, pedagogikę, psychologię i filozofię.

Pierwsze kroki w nauczaniu zacząłem stawiać jako student w 2003 roku. Od tamtego czasu przygotowałem do matury, egzaminów gimnazjalnych i pomogłem w nauce kilkuset osobom. Uczyłem dzieci ze szkół podstawowych, gimnazjalistów, licealistów, a także studentów i dorosłych podnoszących swoje kwalifikacje.

Istotny punkt mojego życiorysu (lata 2008 – 2014) stanowi praca w Banku BPH SA jako Analityk w Dziale Zarządzania Gotówką, a następnie w LPP SA jako Planner w Reserved. Ukształtowała ona moje zainteresowania zawodowe, koncentrujące się wokół wykorzystania pakietu MS Office i języka VBA do automatyzacji i optymalizacji zadań.

Niekomercyjnie prowadzę Blog 2PiR, na którym za pomocą pisanych prostym językiem artykułów, staram się popularyzować matematykę i przybliżać to, co w niej najciekawsze. W poważniejszym ujęciu problemami nauczania zajmuję się na blogu DydaktyMat, gdzie publikuję artykuły dotyczące dydaktyki matematyki.

Wszystkie moje pasje i aktywności ogniskują się w prowadzonej przeze mnie firmie szkoleniowej JANCZY. Akademia Rozwoju, w ofercie której znajdują się  korepetycje, kursy maturalne oraz szkolenia dla firm z pakietu MS Office. Firma działa w Pruszczu Gdańskim i Trójmieście od 2014 roku.